برخی مسئولان زحمت همدردی با مسلمانان کشمیر را هم به خود نمی‌دهند


فاطمی در گفت‌وگو با فارس:

برخی مسئولان زحمت همدردی با مسلمانان کشمیر را هم به خود نمی‌دهند

حقوق بشر آمریکایی

عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برخی مسئولان حتی به خودشان زحمت ابراز همدردی با مسلمانان کشمیر را نمی‌دهند و این مصداق بارز عدول و انحراف از آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

سیدعلیرضا فاطمی عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: در روزهای گذشته شهادت برادران مجاهدمان در کشمیر ما را بسیار غمگین کرد، جوانانی که از نسل ما بودند ولی پا را بسیار فراتر نهاده و از سربازان واقعی مکتب روح‌الله شده بودند و از آنجایی که آتش حق‌طلبی با شهادت خاموش نشده، بلکه شعله‌ورتر می‌شود؛ شهادت ایشان موج عظیمی از اعتراضات را برانگیخت.

وی افزود: در همین روزهایی که شامه خبری همگان از خبرهای کودتا و ترور و گروگانگیری پرشده است؛ حدود چهل‌وپنج نفر از مسلمانان کشمیر به شهادت رسیده‌اند، حدود 3 هزار نفر از مردم نیز در این درگیری‌ها زخمی شده‌اند و بازهم جنایت علیه مسلمانان و شیعیان هندی تحت سانسور شدید خبری قرار گرفته و صدای آنان از همیشه کم‌فروغ‌تر شده است.فاطمی ادامه داد: تعداد بالایی از زخمی شدگان با اصابت گلوله به ناحیه سر و چشم دچار آسیب‌دیدگی جدی شده‌اند، به‌گونه‌ای که چندین نفر از مردم بینایی خود را به‌ صورت کامل از دست‌ داده‌اند و در ادامه باید گفت که بینایی و بصیرت بسیاری از مسئولان ما نیز به همین حالت دچار شده و حتی به خودشان زحمت ابراز همدردی را هم نمی‌دهند و این مصداق بارز عدول و انحراف از آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: ما نباید اجازه بدهیم که این نهال سبز که حاصل ایمان و باور خمینی کبیر است با بی‌توجهی و غفلت عده‌ای خشک‌شده و جوانان و برادران ما که از ابتدا پرچم اسلام واقعی را در هندوستان برافراشته‌اند، ذره‌ای نسبت به این باورها و آرمان‌ها دلسرد شوند، کما اینکه به لطف مسئولان تا حدودی این اتفاق افتاده است.

وی افزود: این مسلمان کشی در منطقه‌ای رخ می‌دهد که حدود 7 میلیون از جمعیت آن مسلمان است. مسلمانان و بالأخص شیعیانی که در کیلومترها آن‌طرف‌تر، انقلاب اسلامی را از خود دانسته و درک و فهم و محبتشان نسبت به آرمان‌های انقلاب و خمینی کبیر و مقام معظم رهبری بسیار عمیق‌تر و بیشتر از ماست.

به گفته وی، در مقابل این حجم از جنایت دستگاه دولتی هند سکوت مسئولان و رسانه‌ها غیرقابل‌قبول است. سکوت در برابر جنایت در قبال مردمانی که آرمان‌های جهان اسلامی این انقلاب را پیاده کرده و در مقابل، هیچ‌گونه چشم‌داشتی از ما جز حمایت و همراهی مسئولان و مردم نداشته و ندارند.

فاطمی افزود: ما دانشجویان ضمن ابراز تسلیت و تبریک به‌ تمامی خانواده‌های شهدای عزیز کشمیر از مسئولین دستگاه وزارت خارجه و تمامی نهادهای مربوط و مردم کشور عزیزمان و تمامی مسلمانان و آزادیخواهان جهان خواستاریم تا چشم بر این حوادث تلخ و ناگوار نبندند و فارغ از هرگونه معادله سیاسی در مقابل این ظلم عظیم بیداری خود را حفظ کرده و صدای حمایت خود را به برادرانمان برسانند تا از غم برادران عزیزمان و ظلم حاکمان کاسته شود.


منبع: خبرگزاری فارس

موضوع: مذهبی، سیاسی،
برچسب ها: کشمیر، شیعیان کشمیر، شیعیان هند، سکوت وزارت خارجه، kashmir، حمایت ایران از کشمیر، حقوق بشر آمریکایی،
[ سه شنبه 29 تیر 1395 ] [ 03:31 بعد از ظهر ] [ محمد ]