موضع وزارت خارجه برای مسلمانان کشمیر تنها برای رفع تکلیف نباشد


سرخوش در گفت‌وگو با فارس:

موضع وزارت خارجه برای مسلمانان کشمیر تنها برای رفع تکلیف نباشد

 انتقاد از مسلمان کشی کشمیر

معاون بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: مردم مسلمان کشمیر امروز به ما چشم امید دارند و انتظار ما از دولت این است که از مسلمانان کشمیر حمایت کرده، موضع وزارت خارجه هم برای مسلمان کشمیر نباید تنها برای رفع تکلیف باشد.

محمد سرخوش معاون بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به جنایات اخیر در کشمیر، گفت: متاسفانه بار دیگر و این بار در کشمیر، شاهد نقض قوانین بین‌المللی و سکوت جوامع مختلف هستیم. شیعیان چند روزی است زیر ظلم ارتشیان هند دست و پنجه نرم می‌کنند و از طرفی دیگر هیچ حمایتی از جانب سازمان‌های به اصطلاح حقوق بشری نمی‌شوند.

سرخوش تاکید کرد: 

در قانون اساسی کشور هند آمده است که « حفظ آزادی عقیده، ایمان و عبادت جزء حقوق تمامی اتباع هندی است»، در نتیجه مطابق قانون اساسی این کشور هیچ‌گونه تبعیض در حقوق سایر مذاهب و ادیان نبابد وجود داشته باشد.

وی افزود: از طرف دیگر چون این کشور، کشوری سکولار و سانسکریت است در نتیجه در آنجا قائل به جدایی دین از سیاست هستند و در چنین کشورهایی به گفته خودشان نباید دین و مذهب دخیل در حکومت باشد و در یک کلام باید طبق برابری ادیان عمل کنند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: گروه‌ها و نهادهای به اصطلاح حقوق بشری امروز باید به حرف‌های خود جامه عمل بپوشانند و اصل اصلی بشریت که همان آزادی فکر و عقیده است را در سراسر جهان از شرق و غرب گرفته تا شمال و جنوب پیاده کنند.

سرخوش ادامه داد: مردم کشمیر بدانند که حزب خدا پیروز است و آنها قطعا پیروز خواهند شد، و باید بدانند که تنها راه پیروزی و نصرت مقاومت است. مردم کشمیر باید باور کنند و بدانند که باطل نابود شدنی است.

وی در خاتمه گفت: مردم مسلمان کشمیر امروز به ما چشم امید دارند و انتظار ما از دولت این است که از مسلمانان کشمیر حمایت کرده و وزارت خارجه نیز باید موضع قاطعی بگیرد، موضع وزارت خارجه برای مسلمان کشمیر نباید تنها برای رفع تکلیف باشد.


منبع: خبرگزاری فارس

موضوع: مذهبی، سیاسی،
برچسب ها: کشمیر، کشتار شیعیان کشمیر، حقوق بشر، مرگ بر آمریکا، جنایات هند، kashmir، سکوت سازمان ملل،
[ سه شنبه 29 تیر 1395 ] [ 03:23 بعد از ظهر ] [ محمد ]